Skip to main content

Kripto Param Çalındı, Bulunabilir mi?

Kripto paralar blok zincir ağları üzerinde transfer edilmektedir. Tüm transferler herkes tarafından görülebilir. Ancak bu cüzdanların hangi şirketlere ait olduğunu tespit edebilmek çeşitli yazılımlar ve soruşturma tecrübesi gerektirmektedir. Çalınan kripto para bulunabilir. Aynı şekilde işlenen bir suç sebebiyle talep edilerek ödenen kripto para da bulunabilir. Çeşitli yazılımlar ve açık kaynak veriler kullanılarak kripto paralarının izi sürülebilir. Şirketimiz yürüttüğü soruşturmalarda çalınan kripto paraların son olarak yerli ya da yabancı hangi borsa cüzdanına gittiğini %80 oranında tespit edebilmektedir.

 

Kripto Param Çalındı, Çalındıktan Sonra Uzun Süre Geçti, Yine de Bulunabilir mi?

Kripto para transferleri herkese açık kayıtlıdır. Bu kayıtlar değiştirilemez, geri döndürülemez ve silinemez. Bu sebeple olay üzerinden yıllar geçmiş dahi olsa şüpheli cüzdanın tespit edilmesi mümkündür.

 

Sıkıntılı Cüzdanlar ile Temasta Bulunmak İstemiyorum, Cüzdanların Güvenilirliği Hakkında Bilgi Alabilir miyim?

Kripto para gönderdiğiniz ya da aldığınız cüzdanın güvenilirliğini ve illegal aktivitelerden kaynaklanan gelirlerinin olup olmadığı hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu şekilde transferleriniz sebebiyle ileride sizi sıkıntıya girebileceğiniz durumlardan korunmuş olursunuz.

 

Rapor Süreci Nasıl İşleyecek?

Başvuru formunu doldurduktan sonra dosyanızın ayrıntıları hakkında bilgiler alınacak, bu konu hakkında takibin yapılıp yapılamayacağı hakkında bilgi verilecektir. Arkasından ilgili adli mercilere teslim edilmek üzere rapor düzenlenerek tarafınıza teslim edilecektir.